Hastanemizde İlk Kez Aort Kapak Değişimi Operasyonu Başarıyla Uygulandı.
23 Mart 2023

Hastanemize başvuran hastamızın tespit edilen aort kapak darlığı nedeniyle servisimize yatırdık. Hazırlıkların tamamlanmasını takiben 17/03/2023 tarihinde mekanik kalp kapağı ile aort kapak değişimi (aort kapak replasmanı) yapıldı. Hastamız bir günlük yoğun bakım takibinin ardından servis takibine alındı ve sağlıkla taburcu edildi.

Kalp kapak değişimi, aort ve mitral kapaklarının bozukluklarında dünyada ve ülkemizde sıklıkla başvurulan bir açık kalp ameliyatıdır. Bu ameliyat sonrasında hastalar günlük hayatlarına kısa sürede dönüş yapmakta ve normal yaşamlarına devam etmektedirler. 

Teknik olarak zor ve riskli açık kalp ameliyatları (baypas ameliyatları) hastanemizde dünya standartlarında yapılmaktadır. Bundan sonra kalp kapak ameliyatları da merkezimizde yapılmaya başlanmıştır. Bundan önce diğer büyük şehirlere sevk edilen hastalarımıza artık kendi memleketlerinde, yaşadıkları şehirde bu hizmeti verebilmenin gururunu yaşamaktayız. Başhekimimiz Dr. Öğr. Üyesi Yakup Çetinkaya ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Operasyonu Yapan Hekimler; Kalp Damar Cerrahi Dr. Öğr. Üyesi Faruk Serhatlıoğlu, Uzm. Dr. Muhammet Sefa Sağlam ve Uzm. Dr. Hamdi Mehmet Özbek. 

  • WhatsApp Image 2023-03-20 at 16.23.07.jpeg
  • WhatsApp Image 2023-03-20 at 16.23.06.jpeg
  • WhatsApp Image 2023-03-20 at 16.23.00.jpeg