14 Mart Tıp Bayramı Programımızı Birlik ve Dayanışma Duygularıyla Gerçekleştirdik.
15 Mart 2023

Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ailesi Olarak 14 Mart Tıp Bayramı Programımızı Birlik ve Dayanışma Duygularıyla Gerçekleştirdik.

Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ailesi olarak birlik ve dayanışma duyguları ile hazırladığımız Tıp Bayramı Programını hastanemiz konferans salonunda gerçekleştirdik. Bu yıl bir bayram gibi değil bir anma, bir saygı niteliğinde gerçekleştirdiğimiz program, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Aziz Şehitlerimiz, kaybettiğimiz sağlık çalışanlarımız ve ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketinde kaybettiğimiz tüm canlarımız anısına Dualar, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Programa Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu ile birlikte Başhekim Vekilimiz Dr. Öğr. Üyesi Doğan Bahadır İnan, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekan Vekili Dr. Öğr. Üyesi Selim Çınaroğlu, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Kürşad Ramazan Zor, hekimlerimiz ve sağlık çalışanları ile çok sayıda hastanemizde tıp eğitimi gören öğrenci katıldı.

“Vatanını En Çok Seven Görevini En İyi Yapandır Düsturu İle Çalışıyoruz”

Programın açılış konuşmasını yapan Başhekim Vekilimiz Dr. Öğr. Üyesi Doğan Bahadır İnan açıklamalarına Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar dileyerek başladı. Sağlık çalışanlarının oldukça önemli bir görevi ifa ettiklerini aktaran İnan, “Bizler çalışmalarımızı, vatanını en çok sevenin görevini en iyi yapan olduğu düsturuna inanarak sürdürüyoruz.” dedi.

“Ülkemizde Yaşanan Felaket Dolayısıyla Buruk Bir 14 Mart Geçiriyoruz”

Programda konuşma yapan Tıp Fakültesi Dekan Vekili Dr. Öğr. Üyesi Selim Çınaroğlu ise sözlerine “Ülkemizde yaşanan felaket dolayısıyla buruk bir 14 Mart geçiriyoruz.” diyerek başladı. 14 Mart Tıp Bayramı’nın tarihi hakkında bilgiler veren Çınaroğlu, açıklamalarının devamında “Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlık mücadelesinde en ön saflarda yer alan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız pandemi sürecinde olduğu gibi depremlerde de bunu sürdürerek Hikmet Boran’dan ve genç tıbbiyelilerden aldıkları bayrağı büyük bir fedakarlık ve özveri ile taşımaya devam ediyorlar. Ben de kendilerini saygıyla selamlıyor ve 14 Mart Tıp Bayramlarını kutluyorum.” dedi.

“185 Tıp Fakültesi Öğrencisi Fakültemizde Özel Öğrenci Statüsünde Eğitimlerini Sürdürmektedir”

Programın kapanış konuşmasını yapan ve depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, yaralılara ise acil şifalar dileyerek konuşmalarına başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Uslu, açıklamalarının devamında Üniversitemiz ile fakültemizin Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine yapmış olduğu destek ve katkılar hakkında bilgi verdi.

Rektör Uslu konuşmalarında şunları ifade etti:

“Üniversitemiz depremin ilk anından itibaren felaketin yaralarını sarmak için tüm birimlerini seferber etmiş, bütün imkânlarını kullanmıştır. Bu kapsamda deprem bölgelerine yardım faaliyetleri ve misafir depremzede vatandaşlarımıza güvenilir barınma olanakları sunulmakla beraber hastanemizde sağlık ve tedavi hizmetleri verilmiştir. Deprem bölgelerinden gelen çocuk ve yetişkin yaralılarımız hastanemizin tüm imkânları kullanılarak tedavi edilmiştir. Bununla birlikte hâlihazırda 185 Tıp Fakültesi öğrencisi ise fakültemizde özel öğrenci statüsünde eğitimlerini sürdürmektedir. Ülkemizin benzer felaket ve acılarla karşı karşıya kalmaması temennisiyle bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar dilerim.”

Ayrıca sağlık çalışanlarının hem pandemi hem de deprem sürecindeki fedakârlıklarıyla bir kez daha ne kadar kıymetli bir görevi ifa ettiklerini gösterdiklerini ve bu fedakârlık karşısında minnet duymamanın mümkün olmadığını belirten Rektör Uslu, konuşmasını tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ederek noktaladı.

  • WhatsApp Image 2023-03-15 at 11.05.48.jpeg
  • WhatsApp Image 2023-03-15 at 11.05.47.jpeg
  • WhatsApp Image 2023-03-15 at 11.05.46 (2).jpeg
  • WhatsApp Image 2023-03-15 at 11.05.46.jpeg
  • WhatsApp Image 2023-03-15 at 11.05.46 (1).jpeg