Evde Sağlık Hizmetleri
17 Ekim 2018

Evde Sağlık Hizmeti Nedir?

Evde Sağlık  Hizmeti, yatağa tam bağımlı hastaların gerek teşhis ve tedavi sonrası bakım sürecinde, gerek kronik bir hastalığın takibinde ihtiyaçları olan sağlık hizmetlerinin ev ortamında ve bu konuda eğitimli personel  ile sunulmasıdır. Hastaya tanı koymaktan ziyade tanısı konulmuş hastanın düzenlenmiş olan tıbbi bakım ve tedavisinin uygulanması ve eğitiminin sağlanmasıdır.

Niğde Evde Sağlık Koordinasyon Merkezi olarak;

Misyonumuz

Evde Sağlık Hizmetlerine gereksinimi olan hastalarımıza, Ulusal ve Uluslar arası etik ilkeler ve kalite standartları doğrultusunda, hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutan, hasta haklarına saygılı, nitelikli sağlık çalışanlarıyla, etkili, verimli, güvenilir, güler yüzlü, toplumun yaşam kalitesini yükselten sağlık hizmeti sunmaktır.

Vizyonumuz

Kaliteli ve güvenilir sağlık hizmetini, toplumun çoğunluğuna ulaştıran, hastalarımızın hastanelerden aldıkları kaliteli sağlık hizmetini evinde de devam ettiren, zamanı ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak evde sağlık hizmeti sunmaktır.

Evde Sağlık Hizmetine Başvuru Nasıl Yapılır?

Bu hizmetlerden faydalanabilmek için hasta, hasta yakını veya hastanın aile hekimi tarafından Türkiye genelinde tek numara olarak tesis edilen 444 38 33 numaralı telefon aranarak hastanın TC kimlik numarası, adresi ve hastalıkları gibi kişisel bilgileri verilerek evde sağlık hizmetleri sistemine dâhil olur. Evde sağlık hizmetleri merkezi tarafından hastanemizin evde sağlık hizmetleri ekibine ulaşılır. Hastanız evinde ziyaret edilerek ihtiyacına göre sağlık sorunları giderilir

Kimler Faydalanabilir?

Evde Sağlık Hizmetlerinden kronik hastalığı nedeniyle hastanede sürekli yatarak tedavi olması gereken, yürüyemeyen ve yatağa bağımlı olup özel ihtiyaçlarını dahi gideremeyecek durumda olan yatalak hastalar yararlanabilmektedir. Yatağa bağımlı olmayan, herhangi bir sağlık kuruluşuna gidebilecek durumda olan hastalar Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanamamaktadır.

Evde Bakım Hizmetleri Ekibinde Kimler Çalışır?

Evde sağlık hizmetleri ekibinde asgari bir tabip, bir hemşire, bir sağlık memuru ve bir şoför görevlendirilir. Mevcut olması halinde bir fizyoterapist, bir diyetisyen, ihtiyaç halinde bir psikolog, bulunmaması halinde ise sosyal çalışmacı veya her ikisi birden bu ekibe dahil edilebilir.

Evde Sağlık Hizmetleri Birimi Bulunan Hastaneler

Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Bor Devlet Hastanesi

Çiftlik İlçe Devlet Hastanesi

Ulukışla İlçe Devlet Hastanesi

Niğde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi

 Evde Sağlık Mobil Hizmetleri Bulunan Hastaneler

Altunhisar Entegre İlçe Devlet Hastanesi

Çamardı Entegre İlçe Devlet Hastanesi

Niğde EvdeSağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi Sorumlu Hekimi : Op.Dr. Osman BAĞIR

Niğde Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi Birim Sorumlusu :Salih BALCI

 Evde Sağlık Hizmetlerinde Kullanılan Formlar

Evde sağlık hizmetleri birimi randevu sistemi ile mesai saatleri içinde çalışır.

Evde Sağlık Hizmetleri Sağlık Bakanlığınca sunulmakta olup ücretsizdir.

https://evdesaglik.saglik.gov.tr